aktualności

II Runda Liqui Moly Classicauto Cup – Tor Kielce 2022

Tor Kielce przywitał nas awarią. Po opuszczeniu lawety auto nie chcialo jechać do przodu. Podkerzenia padły na skrzynie biegów ale na całe szczęście jedynie poluzowany zacisk hamulcowy uniemożliwiał jazdę samochodu do przodu. Szybka naprawa pozwoliła na dwa przejazdy testowe i zapoznanie się trasa.

Tor Kielce można podzielić na dwa etapy, gokartowy wolniejszy i leśny szybszy. Fiat dobrze radził sobie na wolniejszym odcinku, natomiast brakowało mocy w lesie na wzniesieniach i szybkich zakrętach.

Ostatecznie zdobyliśmy dwa  trzecie miejsca, w Pucharze 125PE oraz Pucharze Włoskich Klasyków. 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z równej i stabilnej jazdy, która zaowocowała miejscem na podium.

I Runda Liqui Moly Classicauto Cup – Tor Poznań 2022

Pierwszy w tym sezonie wyścig odbył się na Torze Poznań. To bardzo szybki a zarazem profesjonalny obiekt. Zgodnie z programem stawiliśmy się na treningach o godz. 8.00. Po pierwszych przejazdach wykonaliśmy drobne poprawki w ustawieniach samochodu. O godz. 11.00 rozpoczęliśmy udział w zawodach. Auto od samego początku spisywało się rewelacyjnie i dawało dużo frajdy z jazdy w szybkich zakrętach. Tor Poznań charakteryzuje się długą prostą start/meta, na której nasza maksymalna prędkość wynosiła 133 km/h mierzona za pośrednictwem GPS. Trzy przejazdy pozwoliły nam uplasować się na drugim miejscu w Pucharze 125PE PRL oraz trzecim w pucharze włoskich klasyków. To pierwszy duży sukces zespołu Furman Rally Team, który ciężko pracował aby przygotować samochód na rywalizację. Gratulacje dla całego zespołu!

V runda Liqui Moly Classicautocup – Motopark Ułęż 2021

Tor Ułęż okazał się szybkim i wymagającym wyścigiem. Udało się nam ukończyć 4/6 przejazdów, zbierając doświadczenie oraz poprawiając czasy przejazdów.

Na 4 przejeździe mielismy awarie skrzyni biegów co ostatecznie wykluczyło nas z rywalizacji. Jak się okazuję aby rywalizować z najlepszymi, oprócz doświadczenia potrzebny jest również niezawodny sprzęt.

Wracamy i pracujemy aby pojawić sie już wkrótce na torze Kielce.

III runda Liqui Moly Classicautocup 2021

Pierwszy udział w zawodach Classicautocup na Torze Jastrząb.

Zbieraliśmy cenne doświadczenie oraz dane potrzebne do optymalnego ustawienia samochodu. Nie zostaliśmy sklasyfikowani z uwagi na niepełny udział w zawodach.